O serveru

Právní kauzy popsané na odborných webových stránkách jsou sice fundované a podrobné, ale nedají se číst. My pro vás vybíráme a stravitelným jazykem popisujeme zajímavé případy, tak se pohodlně usaďte, přečtěte si některé z nich a radujte se, že na lavici obžalovaných nesedíte vy.

Partneři webu

Partnerem webu je advokátní kancelář JUDr. Prokopa Beneše. Společnost pomáhá klientům v široké škále právních úkonů, mimo jiné při jednání se smluvními partnery nebo správními úřady. Stejně jako na našem serveru, i v této právní kanceláři na vás budou mluvit srozumitelným jazykem bez zbytečných právních kliček.

Vybrané články

Prezidentské milosti - vysvětlení okolností, jež mohou prezidenta republiky vést k udělení milosti.

Kauza Nagyová a otázka navrácení zlata zabaveného v průběhu této kauzy.

Pravidla na sjezdovce - diskuse kolem úrazů a pravidel na sjezdovkách z pohledu trestního práva.

Vybíráme pro vás několik mediálních kauz, které, ač se ocitly v hledáčku novinářů, stály přecejen trochu bokem hlavní pozornosti. Rádi bychom vám je touto cestou připomněli.

Kauza nemocnicí zaviněného úmrtí malé holčičky

Soudní pře rodičů mrtvého dítěte s nemocnicí, v níž došlo k úmrtí jejich dcery. Advokátem pozůstalé rodiny byl JUDr. Prokop Beneš.
Celý článek »

Prezidentské milosti, aneb kauza omilostněného podnikatele

JUDr. Prokop Beneš v článku vysvětluje okolnosti, jež mohou prezidenta republiky vést k udělení milosti.
Celý článek »

Policejní komanda versus miliardář Beran

Právníci zpochybňují způsob, jakým si počínala policie v případě podnikatele Davida Berana. Advokátem podnikatele byl JUDr. Prokop Beneš.
Celý článek »

Otázka definitivního uzavření hokejové extraligy

Vysvětlení možných dopadů definitivního uzavření nejvyšší hokejové extraligy, o němž sportovní veřejnost dlouhou dobu spekulovala. JUDr. Prokop Beneš zde figuroval jako právní zástupce jednoho z extraligových klubů.
Celý článek »

Sportovní právo - jak se chovat na sjezdovce?

Lyžařská sezona je v plném proudu a s ní i diskuse kolem úrazů na sjezdovkách. Dobrá polovina Čechů netuší, jaká na sjezdovce fungují pravidla. Některá z nich objasňuje JUDr. Prokop Beneš.
Celý článek »

Vrácení zlata zabaveného v souvislosti s kauzou Nagyová

K části zlata, které policie zajistila při prohlídkách bankovních sejfů během zátahu v souvislosti s údajnou korupční kauzou kolem Jany Nagyové, se přihlásil první z majitelů. Jeho právním zástupcem byl JUDr. Prokop Beneš.
Celý článek »

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnery webu nebo nám jakoukoliv formou pomoci? Uvítáme to! Ozvěte se a dohodneme se. Jde nám o zkvalitňování webu a o to, aby co nejlépe sloužil čtenářům. Napište nám na info@pravnikauzy.cz.

Zajímavé Odkazy

Postavení klienta v trestním řízení – co všechno člověk zažije, když se dostane do křížku se zákony a jak by v jednotlivých fázích trestního řízení měl postupovat? To v článku vysvětluje právník Prokop Beneš.

Právní rádce – co jednotlivé zákony znamenají v praxi, co změní novely zákonů, jak se v naší republice vyvíjí boj s korupcí a další novinky a zajímavosti z právní praxe v sekci „právní rádce“ na serveru jednoho z českých deníků.

Časopis pro právní vědu a praxi – recenzovaný soubor vědeckých statí, prakticky orientovaných příspěvků, recenzí a novinek z oblasti práva.

Prokop Beneš - profil na serveru s aktuálním denním zpravodajstvím Právě dnes.

JUDr. Prokop Beneš - články Prokopa Beneše na známém informační serveru Česká pozice.