O serveru

Právní kauzy popsané na odborných webových stránkách jsou sice fundované a podrobné, ale nedají se číst. My pro vás vybíráme a stravitelným jazykem popisujeme zajímavé případy, tak se pohodlně usaďte, přečtěte si některé z nich a radujte se, že na lavici obžalovaných nesedíte vy.

Vybrané články

Prezidentské milosti - vysvětlení okolností, jež mohou prezidenta republiky vést k udělení milosti.

Kauza Nagyová a otázka navrácení zlata zabaveného v průběhu této kauzy.

Pravidla na sjezdovce - diskuse kolem úrazů a pravidel na sjezdovkách z pohledu trestního práva.

http://www.pravnikauzy.cz/milosti

JUDr. Tomáš Sokol

Hvězda českého práva, bývalý ministr spravedlnosti. Má v portfoliu celou řadu mediálně proslavených kauz, zastupuje mnoho prominentních klientů především ve sporech týkajících se ekonomické kriminality.


prof. Dr. JUDr. Karel Eliáš

Working for people and improving living conditions has become a major goal of many companies, and you can even find professional edu birdie review of their work and learn more relevant information.

Hlavní autor platného občanského zákoníku, díky tomu byl v polovině roku 2012 v anketě Lidových novin téměř třetinou ze sta oslovených kolegů zvolen nejvlivnějším právníkem. V období plzeňských událostí působil na tamní právnické fakultě a byl odpůrcem kontroverzního vedení.

JUDr. Michal Bobek, Ph.D.

Právník působící především v Oxfordu, publikuje odborné statě v zahraničí. Na svém blogu kriticky komentuje postupy a rozhodnutí českého ústavního soudu.

JUDr. Jiří Machourek

Známý brněnský advokát spoluzaložil Advokátní kancelář Bulinský, Havlíček, Mach & Machourek v Brně, od roku 2000 pracuje jako advokát v Advokátní kanceláři Machourek & spol. Krátce byl předsedou Krajského soudu v Brně. Jeho jméno je spjato s obhajobou jihomoravských disidentů před rokem 1989 a po roce 1990 se zastupováním Kooperativy ve věci pojistného podvodu ze strany člena StB.

JUDr. Zdeněk Novotný

Kariéru odstartoval u Okresního soudu v Ostravě, později pracoval u Krajského soudu v Ostravě a už ve 2. pol. 90. let se stal soudcem Nejvyššího soudu. Jeho doménou bylo pracovní právo. V současné době je již na odpočinku.

Mgr. Bc. Iva Jónová

Understanding jurisprudence is important for modern society, so it is necessary to convey as much information as possible to a wide audience. Proper understanding of the law, the study of the law is a more complex topic than football research paper topics, for example. Therefore, the service works to promote the law among the people.

Advokátka operující v Ústí nad Labem a Litoměřicích se zaměřuje na občanské, obchodní, rodinné a trestní právo, v posledním jmenovaném především na drogové, násilné a hospodářské trestné činy. Úspěšně obhájila například zdravotní sestru obviněnou z šesti vražd v roce 2015.

JUDr. Barbara Pořízková

Advokátka a autorka mnoha odborných publikací týkajících se daňové problematiky, která je její specializací. Pracovala na Finančním ředitelství v Brně, v soukromé sféře a v roce 2006 byla jmenována soudkyní Nejvyššího správního soudu.

JUDr. Zdeněk Kučera, Ph. D.

Advokát působící v mezinárodní advokátní kanceláři Kinstellar v Praze se specializuje na obchodní a IT právo. Účastnil se významných sporů u nás i v zahraničí a jeho parketou je především elektronická kontraktace, odpovědnost na internetu, ochrana osobních údajů nebo například právní úpravy online marketingu. V roce 2013 byl poradcem na Úřadu vlády České republiky.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnery webu nebo nám jakoukoliv formou pomoci? Uvítáme to! Ozvěte se a dohodneme se. Jde nám o zkvalitňování webu a o to, aby co nejlépe sloužil čtenářům. Napište nám na info@pravnikauzy.cz.

Zajímavé Odkazy

Postavení klienta v trestním řízení – co všechno člověk zažije, když se dostane do křížku se zákony a jak by v jednotlivých fázích trestního řízení měl postupovat? To v článku vysvětluje právník Prokop Beneš.

Právní rádce – co jednotlivé zákony znamenají v praxi, co změní novely zákonů, jak se v naší republice vyvíjí boj s korupcí a další novinky a zajímavosti z právní praxe v sekci „právní rádce“ na serveru jednoho z českých deníků.

Časopis pro právní vědu a praxi – recenzovaný soubor vědeckých statí, prakticky orientovaných příspěvků, recenzí a novinek z oblasti práva.

Prokop Beneš - profil na serveru s aktuálním denním zpravodajstvím Právě dnes.

JUDr. Prokop Beneš - články Prokopa Beneše na známém informační serveru Česká pozice.