O serveru

Právní kauzy popsané na odborných webových stránkách jsou sice fundované a podrobné, ale nedají se číst. My pro vás vybíráme a stravitelným jazykem popisujeme zajímavé případy, tak se pohodlně usaďte, přečtěte si některé z nich a radujte se, že na lavici obžalovaných nesedíte vy.

Vybrané články

Prezidentské milosti - vysvětlení okolností, jež mohou prezidenta republiky vést k udělení milosti.

Kauza Nagyová a otázka navrácení zlata zabaveného v průběhu této kauzy.

Pravidla na sjezdovce - diskuse kolem úrazů a pravidel na sjezdovkách z pohledu trestního práva.

Kdo jsme? Kolegium vážených šedovlasých pánů s nemožnými motýlky a zálibou v právní hatmatilce rozhodně ne. Náš tým se skládá z mladých nadšenců, kteří mají dost nesrozumitelných webů snažících se přiblížit právní terminologii a vykládat právní kauzy veřejnosti „srozumitelným jazykem“, z něhož je většina čtenářů jen o něco více moudrá než z běžné právničiny.

Profesionálové se zkrátka jen velice těžko zbavují profesionální infekce, která postihla jejich jazyk a infikuje ho i v situacích, kdy se snaží hovořit „normálně“. Chceme proto přiblížit právo všem nějak lidsky. Uvědomujeme si, že nejlépe se věci vysvětlují na konkrétních příkladech, proto na našich stránkách, zejména pak v sekcích Zajímavé články a Nejznámější právní kauzy najdete články a ukázky proběhlých soudních sporů.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnery webu nebo nám jakoukoliv formou pomoci? Uvítáme to! Ozvěte se a dohodneme se. Jde nám o zkvalitňování webu a o to, aby co nejlépe sloužil čtenářům. Napište nám na info@pravnikauzy.cz.

Zajímavé Odkazy

Postavení klienta v trestním řízení – co všechno člověk zažije, když se dostane do křížku se zákony a jak by v jednotlivých fázích trestního řízení měl postupovat? To v článku vysvětluje právník Prokop Beneš.

Právní rádce – co jednotlivé zákony znamenají v praxi, co změní novely zákonů, jak se v naší republice vyvíjí boj s korupcí a další novinky a zajímavosti z právní praxe v sekci „právní rádce“ na serveru jednoho z českých deníků.

Časopis pro právní vědu a praxi – recenzovaný soubor vědeckých statí, prakticky orientovaných příspěvků, recenzí a novinek z oblasti práva.

Prokop Beneš - profil na serveru s aktuálním denním zpravodajstvím Právě dnes.

JUDr. Prokop Beneš - články Prokopa Beneše na známém informační serveru Česká pozice.