O serveru

Právní kauzy popsané na odborných webových stránkách jsou sice fundované a podrobné, ale nedají se číst. My pro vás vybíráme a stravitelným jazykem popisujeme zajímavé případy, tak se pohodlně usaďte, přečtěte si některé z nich a radujte se, že na lavici obžalovaných nesedíte vy.

Vybrané články

Prezidentské milosti - vysvětlení okolností, jež mohou prezidenta republiky vést k udělení milosti.

Kauza Nagyová a otázka navrácení zlata zabaveného v průběhu této kauzy.

Pravidla na sjezdovce - diskuse kolem úrazů a pravidel na sjezdovkách z pohledu trestního práva.

JUDr. Tomáš Sokol

Hvězda českého práva, bývalý ministr spravedlnosti. Má v portfoliu celou řadu mediálně proslavených kauz, zastupuje mnoho prominentních klientů především ve sporech týkajících se ekonomické kriminality.


prof. Dr. JUDr. Karel Eliáš

Hlavní autor platného občanského zákoníku, díky tomu byl v polovině roku 2012 v anketě Lidových novin téměř třetinou ze sta oslovených kolegů zvolen nejvlivnějším právníkem. V období plzeňských událostí působil na tamní právnické fakultě a byl odpůrcem kontroverzního vedení.

JUDr. Michal Bobek, Ph.D.

Právník působící především v Oxfordu, publikuje odborné statě v zahraničí. Na svém blogu kriticky komentuje postupy a rozhodnutí českého ústavního soudu.

JUDr. Jiří Machourek

Známý brněnský advokát spoluzaložil Advokátní kancelář Bulinský, Havlíček, Mach & Machourek v Brně, od roku 2000 pracuje jako advokát v Advokátní kanceláři Machourek & spol. Krátce byl předsedou Krajského soudu v Brně. Jeho jméno je spjato s obhajobou jihomoravských disidentů před rokem 1989 a po roce 1990 se zastupováním Kooperativy ve věci pojistného podvodu ze strany člena StB.

JUDr. Zdeněk Novotný

Kariéru odstartoval u Okresního soudu v Ostravě, později pracoval u Krajského soudu v Ostravě a už ve 2. pol. 90. let se stal soudcem Nejvyššího soudu. Jeho doménou bylo pracovní právo. V současné době je již na odpočinku.

Mgr. Bc. Iva Jónová

Advokátka operující v Ústí nad Labem a Litoměřicích se zaměřuje na občanské, obchodní, rodinné a trestní právo, v posledním jmenovaném především na drogové, násilné a hospodářské trestné činy. Úspěšně obhájila například zdravotní sestru obviněnou z šesti vražd v roce 2015.

JUDr. Barbara Pořízková

Advokátka a autorka mnoha odborných publikací týkajících se daňové problematiky, která je její specializací. Pracovala na Finančním ředitelství v Brně, v soukromé sféře a v roce 2006 byla jmenována soudkyní Nejvyššího správního soudu.

JUDr. Zdeněk Kučera, Ph. D.

Advokát působící v mezinárodní advokátní kanceláři Kinstellar v Praze se specializuje na obchodní a IT právo. Účastnil se významných sporů u nás i v zahraničí a jeho parketou je především elektronická kontraktace, odpovědnost na internetu, ochrana osobních údajů nebo například právní úpravy online marketingu. V roce 2013 byl poradcem na Úřadu vlády České republiky.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnery webu nebo nám jakoukoliv formou pomoci? Uvítáme to! Ozvěte se a dohodneme se. Jde nám o zkvalitňování webu a o to, aby co nejlépe sloužil čtenářům. Napište nám na info@pravnikauzy.cz.

Zajímavé Odkazy

Postavení klienta v trestním řízení – co všechno člověk zažije, když se dostane do křížku se zákony a jak by v jednotlivých fázích trestního řízení měl postupovat? To v článku vysvětluje právník Prokop Beneš.

Právní rádce – co jednotlivé zákony znamenají v praxi, co změní novely zákonů, jak se v naší republice vyvíjí boj s korupcí a další novinky a zajímavosti z právní praxe v sekci „právní rádce“ na serveru jednoho z českých deníků.

Časopis pro právní vědu a praxi – recenzovaný soubor vědeckých statí, prakticky orientovaných příspěvků, recenzí a novinek z oblasti práva.

Prokop Beneš - profil na serveru s aktuálním denním zpravodajstvím Právě dnes.

JUDr. Prokop Beneš - články Prokopa Beneše na známém informační serveru Česká pozice.